Jak się pozbyć cellulitu? Roll Shaper i jego rola w walce z pomarańczową skórką

Spis Treści

Zima powoli odchodzi w zapomnienie, ustępując miejsca cieplejszym dniom. Zmiana pór roku to jednak nie tylko czas, gdy natura budzi się do życia, ale także moment, w którym wielu z nas zaczyna zastanawiać się nad kondycją swojego ciała. Zimowa garderoba ustępuje bowiem miejsca ubraniom, które odsłaniają go znacznie więcej. Dla osób, które borykają się z nieestetycznym cellulitem, bywa to niezwykle problematyczne. Na szczęście istnieją skuteczne metody radzenia sobie z tą dolegliwością, a jedną z nich jest innowacyjne podejście z wykorzystaniem Roll Shaper Czechowice-Dziedzice.

Co to cellulit?

Cellulit to powszechny problem skórny dotykający głównie kobiet, chociaż może występować także u mężczyzn. Jest to stan, w którym skóra staje się nierówna i grudkowata, przypominając skórkę pomarańczy, dlatego też cellulit często jest nazywany „pomarańczową skórką”. Najczęściej można się spotkać z cellulitem na udach, pośladkach, brzuchu i ramionach. Choć jest to stan niegroźny dla zdrowia, może być powodem frustracji i kompleksów. Dlatego też wiele osób poszukuje sposobów na jego zmniejszenie lub całkowite pozbycie się.

Z czego bierze się cellulit? Przyczyny

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak powstaje cellulit. Najczęściej jest on wynikiem złożonego połączenia różnorodnych czynników. Często jednak za powstawanie pomarańczowej skórki odpowiada nadmierne nagromadzenie się tkanki tłuszczowej na określonych partiach ciała, np. na udach. Nierównomierne rozmieszczenie komórek tłuszczowych powoduje ucisk na struktury tkanki łącznej, co skutkuje pojawieniem się charakterystycznych nierówności na powierzchni skóry. Mamy wówczas do czynienia z tzw. cellulitem tłuszczowym (oprócz niego wyróżniamy również cellulit wodny).

Warto jednak zauważyć, że cellulit nie zawsze jest związany z nadmierną wagą lub otyłością. Może się pojawiać także u osób o normalnej wadze. Dlaczego szczupłe osoby mają cellulit? Wynika to z już wspomnianego faktu, że cellulit może być spowodowany innymi czynnikami, takimi jak:

 • osłabienie tkanki łącznej;
 • zaburzenie krążenia krwi;
 • złe nawyki żywieniowe;
 • brak aktywności fizycznej;
 • palenie tytoniu;
 • hormony;
 • genetyka.

Cellulit – jak z nim walczyć?

Wiele kobiet każdego dnia stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, co naprawdę działa na cellulit. Choć walka z nim może być wyzwaniem, istnieje wiele skutecznych sposobów na cellulit. Żeby zmniejszyć jego widoczność i poprawić wygląd skóry nieodzowna jest regularna aktywność fizyczna. Pomaga ona w spalaniu tkanki tłuszczowej i poprawie elastyczności skóry. Oprócz tego ważna jest zdrowa dieta, bogata w warzywa, owoce, białko i pełnoziarniste produkty, oraz picie odpowiedniej ilości wody, aby wspomagać proces oczyszczania organizmu z toksyn. Woda wspaniale wpływa także na utrzymanie zdrowego wyglądu skóry. 

Innymi skutecznymi metodami walki z cellulitem jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Świetnie sprawdzają się różnego rodzaju kremy zawierające składniki aktywne, takie jak kofeina czy ekstrakty roślinne, które mogą poprawić jędrność skóry i zmniejszyć widoczność cellulitu. Takim produktem jest np. serum Go Cellulite Buster PRO, dostępny w Studio Figura Czechowice-Dziedzice.

Niektóre kobiety, chcąc przyspieszyć uzyskanie widocznych efektów, decydują się na to, aby oddać się w ręce specjalistów. Tym sposobem korzystają z różnorodnych zabiegów na cellulit dostępnych w gabinetach kosmetycznych. Świetnym rozwiązaniem jest też trening na rollmasażerze na cellulit o nazwie Roll Shaper.

Roll Shaper – sposób na cellulit

Roll Shaper to rewolucyjne urządzenie, które skutecznie wspomaga odchudzanie i redukowanie cellulitu. Służy do wykonywania samodzielnego rollmasażu całego ciała, który zmniejsza widoczność pomarańczowej skórki oraz poprawia jędrność i elastyczność skóry. Regularne stosowanie rolki na cellulit może przynieść ulgę również osobom borykającym się z dolegliwościami związanymi z napięciem mięśniowym. Co więcej, jest to też doskonały sposób na pobudzenie układu limfatycznego do pracy, poprawę krążenie, eliminowanie obrzęków oraz usprawnienie procesu oczyszczania organizmu z toksyn. Oprócz tego rolka na cellulit umożliwia wykonywanie treningu, który oprócz korzyści objawiających się w poprawie wyglądu ciała, relaksuje, wpływa na lepszy sen oraz poprawia samopoczucie.

Na czym polega działanie rollmasażera na cellulit w Studio Figura Czechowice-Dziedzice?

Roll Shaper umożliwia wykonanie mechanicznego masażu całego ciała, podczas którego ruszające się i delikatnie uciskające ciało drewniane tralki z wypustkami działają zewnętrznie na skórę, a miarowy ruch wykonywany przez osobę ćwiczącą intensyfikuje efekt rollmasażu. Ten rodzaj aktywności pobudza przepływ chłonki do najbliższych ujść limfatycznych oraz wspomaga udrożnienie układu limfatycznego. Urządzenie zostało dodatkowo wyposażone w światło podczerwone, które podnosi temperaturę ciała, dzięki czemu wspiera proces niwelowania cellulitu oraz poprawy wyglądu i kondycji skóry.

Ten przyjemny i uniwersalny trening posiada aż 18 pozycji treningowych, przez co można podczas niego wymasować całe ciało! Wśród programów treningowych wyróżniamy m.in. łydki, uda, brzuch czy też plecy. Co więcej, ćwiczenia na urządzeniu są bezpieczne dla kręgosłupa, dlatego że ten jest odciążony dzięki wsparciu ciężaru ciała na specjalnym stołku, który stanowi część wyposażenia rolki. Zapraszamy osoby zamieszkujące Czechowice-Dziedzice oraz okolice do skorzystania z Roll Shapera, który wspomaga usuwanie cellulitu, a także wspiera poprawę ogólnej kondycji organizmu.

Korzyści wynikające z korzystania z rolki na cellulit Roll Shaper

Roll Shaper doskonale wspiera redukowanie cellulitu, ale łączy się również z wieloma innymi korzyściami – zarówno tymi estetycznymi, jak i zdrowotnymi. Oto kilka powodów, dla których warto wypróbować rollmasażer:

 • oczyszczenie organizmu z toksyn,
 • poprawa krążenia i ukrwienia,
 • uwolnienie napięcia z mięśni,
 • ujędrnienie i wygładzenie skóry,
 • redukcja tkanki tłuszczowej,
 • wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki,
 • zmniejszenie obwodów ciała,
 • idealnie wygładzona skóra,
 • poprawa przemiany materii,
 • redukcja obrzęków,
 • wsparcie układu odpornościowego,
 • ogólne odprężenie i regeneracja organizmu.

Jak skutecznie korzystać z Roll Shapera?

Aby osiągnąć najlepsze efekty w walce z cellulitem przy użyciu Roll Shapera, warto przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim należy zachować regularność ćwiczeń, przestrzegać zdrowej i zrównoważonej diety, a także pamiętać o aktywności fizycznej. Walka z cellulitem może być trudna, ale dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, takim jak Roll Shaper, staje się bardziej osiągalna.

Na co jeszcze czekasz...

Zarezerwuj wizytę

Nie zwlekaj, a umów się na spotkanie konsultacyjne. Razem ustalimy Twój cel i dostosujemy plan modelowania sylwetki specjalnie dla Ciebie.

Lokalizacja

Ul. Asnyka 2, 43-502 Czechowice - Dziedzice

Godziny otwarcia

Pon. - Pt. 08:30 - 20:00

Kontakt

Tel.: +48 731 853 999
E-mail.: sfczechowice@wp.pl